Ako každý rok mladí z Rabče znova pripravili pre deti letný tábor. Toto leto sme sa vybrali na chatu Vonzovec do Oravskej Polhory, kde sme sa cítili ako „odrezaní od sveta“, keďže podmienky v chate boli trochu bojové. 😀 Preto sa aj téma tábora niesla v duchu nažívania s prírodou.

Animátori odišli na chatu už v pondelok, aby bolo všetko perfektne pripravené pre deti. Keďže chata bola tento rok menšia, zobrali sme so sebou 40 detí, o ktorých sa staralo 12 ochotných a úžasných animátorov, 2 skvelé tety kuchárky a Pán kaplán s Pánom farárom.

V utorok bol už príchod na chatu špeciálny. Deti si museli vlastných animátorov vyslobodiť. Keď ich vyslobodili, hľadali si podľa symbolov, neskôr si kreslili vlajky a chystali pokriky. Neskôr sme sa okúpali v bazénoch a večer sme si zahrali rôzne hry, scénky a milí animátori prečítali deťom rozprávku na dobrú noc.

V stredu sme deň začali aktívnou rozcvičkou v okolí chaty. Neskôr sme mali rôzne aktivity a hry. Deti sa dozvedeli niečo o animátoroch a spolu sme prezreli prírodu pri chate. Náš deň potom pokračoval športovými hrami vonku, kúpaním v bazéne a svätou omšou. Večer sa pri nás zastavil aj pán policajt a porozprával nám ako sa máme správať na cestách aby sme si nenarobili zbytočné problémy.

Štvrtok sme začali tiež veľmi aktívne. Pokračovali sme stopovačkou, na ktorej sme plnili rôzne úlohy. Potom sme mali oddych na chate, kde nás prišiel pozrieť aj pán starosta s krabicou plnou nanukov.

V piatok sme poupratovali chatu a odišli sme na Hviezdoslavovu hájovňu, kde sme mali svätú omšu a aj vyhodnotenie celého tábora.

Deti odišli domov s krásnymi spomienkami a animátori sa už teraz tešia na ďalší rok.