V pondelok sme vyrazili o 8 ráno na cestu do Dolného Kubína. Naša prvá zástavka bola na zimnom štadióne kde sme ukázali naše krasokorčuliarské schopnosti.Po korčuľovaní sme sa presunuli do kúpaliska v Dolnom Kubíne kde sme sa vybláznili vo vode a spokojní z prvého dňa prázdnin sme sa šťastne vrátili domov.

Jarné prázdniny pokračovali v utorok ráno, kedy sme išli lyžovať do Spálenej doliny. Prišli sme tam medzi prvými a preto bol svah vo výbornom stave. Okolo 9. hodiny sme sa viezli hore lanovkou. Prvá jazda bola pre všetkých skvelý zážitok. A však postupne svah zľadovatel a vytvorili sa duny, ktoré mnohým uštedrili bolestné pády. Našťastie nedošlo k žiadnému vážnemu zraneniu. Čas sa nám krátil a my sme taktiež boli už dosť unavení. Po šiestich hodinách sme všetci spokojne nastúpili do autobusu a naplnili si svoje prázdne brušká. V autobuse panovala únava až kým sme sa neocitli v Rabči,kde každí postupne vystúpil na svojej zástavke.

V stredu sme mali stopovačku. O 10:00 prišli všetky deti, následne sme sa rozdelili do skupiniek. V každej skupinke bolo 7 deti. Po rozdelení sme vyrazili na slanú vodu, kde nás čakali úlohy. Každá skupinka mohla dostať body za ich statočnosť. Každá skupinka bola vyhodnotená a odmenená. Keď sme dorazili na slanú vodu mali sme pripravený teplý čaj, ktorým sme sa zohriali. Popri pití čaju nechýbali spoločenské hry ktoré sme sa hrali. O malú chvíľu nás čakal puding s jahodami a s vynikajúcou šľahačkou. Aby nám nebolo málo niektorým sa ušla aj dupľa. Po výdatnom občerstvení sme sa vybrali domov, kde na ceste domov nechýbala guľovačka či sánkovačka.

O 8 ráno v štvrtok sme sa vybrali autobusom do Demänovskej jaskyne slobody. V podzemných chodbách sme videli tečúcu rieku Demänovka a nádhernú výzdobu jaskyne. Prešli sme 967 schodov. Potom sme sa vybrali do Liptovského Mikuláša do kina na rozprávku Ferdinand. Táto rozprávka bola zábavná ale aj poučna. Po hodinovom rozchode v obchodnom dome sme šli speť do Rabče. Cestou sme si zaspievali a rozlúčili sa s deťmi a tak skončil posledný výlet jarných prázdnin.