Ako najlepšie prežiť prázdniny? Vysedávaním doma na gauči alebo zažívaním nejakého dobrodružstva? My, animátori z Rabče, sme si vybrali dobrodružstvo a preto aj cez tieto jarné prázdniny sme si pre vás pripravili rôzne výlety a akcie.

V pondelok sme sa rozhodli na lyžiach a snowboardoch zdolať kopec v lyžiarskom stredisku Roháče – Spálená, ktoré sa nachádza v prekrásnom horskom prostredí v doline pod Salatímni  v Tatranskom Národnom parku. Celá tá krásna príroda okolo nás, posýpaná bielym práškom, pohltila naše oči. V krásne bielej krajine sa nám lyžovalo výborne a mali sme za sebou prvý náročný, no krásny deň prázdnin.

Čo si myslíte o športovaní? My si myslíme, že pre nás to je potrebné a preto sme sa v utorok rozhodli  využiť našu veľkú halu  a ísť si zašportovať a zahrať sa. Hrali sme rôzne hry ako futbal, basketbal, vybíjanú, vojnu so šatkami a na konci sme si všetci spoločne zatancovali.

Viete odkiaľ pochádza náš pán farár? A viete o tom, že je to vášnivý turista? My sme mali možnosť sa o tom  presvedčiť v stredu. Robil nám sprievodcu na kopci Ostražica ktorý leží medzi Nižnou a Zemianskou Dedinou. Cestou hore sme zdolávali prekážku, ktorou bol sneh a aj keď nám bola trochu zima zvládli sme to a s nadšením sme vyšli na kopec kde nechýbala ani modlitba. Po túre sme sa veľmi potešili pozvaniu od pána farára do jeho rodnej Zemianskej Dediny kde nás srdečne pohostil.

Vo štvrtok sme na zimnom štadióne v Dolnom Kubíne mali možnosť ukázať naše krasokorčuliarske schopnosti. Po korčuľovaní sme sa presunuli o kúsok ďalej do kúpaliska kde sme sa vybláznili vo vode

Posledný deň prázdnin sme si užili v najväčšej detskej izbe na Slovensku. Nielen deti ale aj animátori spolu s nimi sa vyšantili na trampolínach, preliezačkách, šmýkačkách a na všetkom čo nám Kinderland ponúkol.

Chceme vám poďakovať, že ste spolu s nami zažívali dobrodružstvo jarných prázdnin a dúfame, že ste si ho poriadne užili. Tešíme sa na ďalšie akcie s vami.

Vaši MAK-áči