Lyžovačka – Jarné prázdniny sme začali lyžovačkou v Roháčoch, na Spálenej doline. Po naložení všetkých lyží a dosiek sme sa vybrali na cestu. Po víchrici ktorá trvala celú noc sme po ceste videli množstvo prevrátených stromov, našťastie z cesty už boli všetky odstránené. Tá krásna zasnežená príroda všade okolo sa zdala byť čarovná. Boli sme jedny z prvých, ktorí šli vyhrievanou sedačkovou lanovkou hore. Svah bol dobre upravený a však na niektorých miestach bol zľadovatení. Všetkým sa nám parádne lyžovalo. Po šiestich hodinách lyžovania sme sa pobrali domou. Prvý deň sme zvládli bez úrazov na jednotku. (Tímea Jagelková)

Film – V utorok  sme si kvôli nepriaznivému počasiu pozreli rozprávku v Pimpoške, potom sme sa presunuli na faru kde nás čakal puding ktorý sme uvarili  pre deti . Následne sme sa hrali rôzne hry s deťmi. Prežili sme veľa zabaví aj keď pršalo.  Chceme sa poďakovať pánovi Farárovi že sme mohli použiť faru na varenie pudingu. A ďakujeme všetkým deťom že sa zapojili a prišli si s nami spríjemniť deň. (Tatina Tisoňová)

Športová hala – Cez jarné prázdniny nemohol chýbať ani deň strávený v telocvični. Tento rok sme sa to my animátori rozhodli trošku oživiť. Okrem toho že sme s deťmi hrali hry a tancovali erko tance. Pripravili sme si pre nich aj stanovištia na ktorých mali splniť úlohy rôzneho typu v tímoch. A tí najlepší boli aj ocenení ale samozrejme že sladká odmena si našla každého. Po súťažiach sme si zahrali ešte rôzne športové hry. Deň sme skončili poupratovaním športovej haly. Po príjemne strávenom dni sme sa rozlúčili a pobrali domou. (Beáta Brandysová)

Lesná železnička a kupanie – Týžden plný prekvapení sa nezaobyšiel ani bez návštevy železničky v Oravskej Lesnej. Na to aká bola zima sme si to perfektne užili. Pri ceste hore nás sprevádzalo veľa vyrezávaných postavičiek, či už rozprávkové bytosti alebo strašidelné zvieratká. Keď sme vyšli hore vyšliapali sme si to až ku výhliadni, kde sme sa poguľovali a vyšantili v snehu. Pred cestou na kúpalisko sme si urobili krásne spoločné fotky. Deťom sa pri bazénoch najviac páčili tobogány, na ktorých sa poriadne zabavili. No my animátori sme sa zabavili aj vo výrivke, pretože sme mali za sebou veľa namáhavých, ale nezabudnutelných dní. Kedže sme týmto dňom zakončili náš prázninový týždeň plný prekvapení, chceme sa vám veľmi poďakovať, lebo bez vás by to nebolo ono. (Kristína Skurčáková)